Naše masáže

Dôležitá informácia k dĺžke masáží: 

V našom salóne platí zásada, že uvádzané časy trvania predstavujú čistý čas trvania masáže, t.j. bez času prípravy na masáž, vstupného rozhovoru a obliekania po masáži. Klient tak platí za skutočne odvedenú masáž a nie za čas zotrvania v salóne, ktorý masáži predchádza alebo nasleduje.

Ak sa klient nedostaví na masáž v dojednaný čas, dĺžku objednanej masáže neskracujeme. Toto platí vždy, pokiaľ nám to dovolí termín plánovanej masáže nasledujúceho klienta.  A priori totiž predpokladáme, že meškanie nebolo spôsobené zlým úmyslom, ale objektívnymi dôvodmi, ako napríklad meškanie MHD, problém s parkovaním a pod.

 

DRUH MASÁŽE
30 min
45 min
60 min
90 min
120 min
Klasická masáž – chrbát, sedacie svaly, šija ** 12 EUR 18 EUR 22 EUR

18 EUR*

Klasická masáž – celotelová 22 EUR 29 EUR
Relaxačná olejová masáž – celotelová 22 EUR

18 EUR*

29 EUR

24 EUR*

36 EUR

30 EUR*

Športová masáž – celotelová 22 EUR 29 EUR
Spoločná párová relaxačná masáž
(vykonáva spoločne masérka a masér)
59 EUR

(pre 2 os.)

69 EUR

(pre 2 os.)

Klasická liečebno-zdravotná masáž – chrbát a šija  16 EUR 20 EUR 24 EUR
Myofasciálna masáž/mäkké techniky – chrbát, šija  16 EUR 20 EUR 24 EUR
Masáž na želanie
(viac informácií v menu Masáž na želanie)
12 EUR 18 EUR 22 EUR

18 EUR*

29 EUR

24 EUR*

36 EUR

30 EUR*

  

*Akciové ceny na masáže a darčekové poukážky objednané do 31.12.2017

** Mimoriadna ponuka jeseň-zima 2017: masáž chodidiel grátis. Platí nad rámec uvedenej dĺžky masáže.

Ak Vám nevyhovuje žiadna z masáží našej štandardnej ponuky, odporúčame Vám skúsiť našu masáž na želanie. Nájdete ju v hlavnej ponuke menu.

Žena pri masáži malá

Môžete si tiež objednať darčekovú poukážku na ktorúkoľvek našu masáž. Zašleme Vám ju na Váš email ako PDF.  Objednávkový formulár nájdete v časti Darčeková poukážka.

Klasická masáž 

Patrí medzi manuálne relaxačné techniky, ktoré odstraňujú svalovú únavu, ochabnutosť, stuhnutosť a bolestivosť svalov, navodzuje celkové uvoľnenie a pohodu. Pri masáži sa používajú výdatnejšie a tvrdšie hmaty. Uvoľňuje kožné napätie. prekrvuje kožu a svaly, zlepšuje výživu tkanív a odstraňuje bolesť. Je vhodná takmer pre všetky ochorenie pohybového aparátu, poúrazové stavy alebo pri rekonvalescencii.

Účinky: uvoľnenie bolesti a stuhnutosti svalstva spôsobené enormným pracovným alebo športovým preťažením, zmierňuje bolesti hlavy alebo migrény, celkovú únavu, stres. regeneruje, zlepšuje prekrvenie tela a lymfatického systému, posilňuje imunitný systém.

 

masáž nôhŠportová masáž

Vhodná po športovom alebo náročnom fyzickom výkone. Účinne pomáha k rýchlej úľave svalstva a jeho uvoľneniu. Stimuluje prekrvenie tela a tým prívod kyslíku a živín do tkanív, pomáha odstrániť splodiny látkovej výmeny, ovplyvňuje svalové napätie, pohyblivosť kĺbov, pozitívne pôsobí na nervový systém a psychiku. Pri tejto masáži sa používajú hlbšie hmaty v rýchlejšom prevedení.

Športovú masáž by mali podstupovať zdravé osoby. Táto masáž pomáha k zvýšeniu a stabilizácii výkonu, alebo k odstráneniu obtiaží, ktoré sa objavili v súvislosti so športovým výkonom.

Účinky: napomáha k regenerácii svalstva a tkanív, zvyšuje prekrvenie kože a pomáha k odstráneniu jej odumretých častí, podporuje lymfatický a cievny systém pri odplavovaní toxínov, zmierňuje bolesti pohybového aparátu a zlepšuje jeho výkonnosť, zbavuje pocitov stuhnutosti, je ideálnym doplnkom k pravidelnému telesnému cvičeniu a aktivite.

žena s bolesťou chrbta

Relaxačná olejová masáž

Pri tejto masáži sú jednotlivé masérske hmaty pomalšie a jemnejšie ako pri klasickej masáži. Jedná sa o masáž celého tela mimo intímnych partií. Éterické oleje ovplyvňujú telo i dušu. Vdychovaním a vtieraním sa dostávajú do organizmu, kde môžu rozvinúť svoje účinky ako napríklad: uvoľnenie kŕčov, antiseptické účinky, tíšenie kašľa, miernenie bolesti a tiež protizápalové účinky.

Účinky: prináša relaxáciu, zmierňuje vplyv stresu, zlepšuje kvalitu spánku, podporuje prekrvenie a lymfatický obeh, uvoľňuje svalové partie a tkanivá, podporuje proces regenerácie pokožky

Liečebno-zdravotná masáž

Pre ľudí s krehkým a citlivým telom je určená táto jemná masáž, ktorej cieľom je uvoľnenie pokožky a podkožia, vyhľadanie a odstraňovanie bolestivých bodov vo svaloch. Je vhodná nielen ako prostriedok na utlmenie či odstránenie bolesti, ale aj pri poruchách pohybového ústrojenstva či pri túžbe po regenerácii.

Účinky: masáž vhodná pri bolestiach krížov, chrbtice, lopatiek, stvrdnutých a napätých svaloch. Stimuluje lymfatický a krvný obeh, a tým stimuluje telo na vlastné samoliečebné procesy. Táto masáž pomáha obnovovať prirozdený tok nervových impulzov, zvyšuje elastickosť svalov a pružnosť kĺbov.

Myofasciálna masáž

Pri myofasciálnej masáži pracujeme s fasciálnym systémom tela. Fascia je zväzok hustých vlákien spojivového tkaniva, ktoré obaľujú svaly, kosti, kĺby, nervy a krvné riečište, všetky vnútorné orgány, mozog a miechu. Fascie majú ochrannú a podpornú funkciu, prepájajú jednotlivé systémy v ľudskom organizme.

Účinky: cieleným aplikovaním myofasciálnej masáže pomôžeme zvýšiť a skomfortniť rozsah pohybu, zmierniť a niekedy aj úplne uvoľniť napätie v postihnutom mieste a tak nastoliť harmóniu tela. Prejaví sa to nielen hĺbkovým uvoľnením ramien a krku, ale aj vyrovnaním telesného postoja, otvorením hrudníka a zlepšením dýchania.

Breussova masáž a Dornova manuálna terapia

Dornova metóda pomáha eliminovať disbalancie statiky tela, môže pomôcť pri rôznych problémoch a bolestiach pohybového aparátu ako sú bolesti chrbta, bedrových kĺbov, kolien, tenisových lakťoch, pri skolióze, pri ťažkostiach s čeľusťami, prehĺtaním.

Dornova metóda

Jedná sa o jemnú manuálnu terapiu, pri ktorej sú kĺby a stavce uvedené do správnej polohy. Deje sa tak dynamicky, za spoluúčasti klienta. Aj keď môžete pociťovať miernu bolesť, je to na rozdiel od iných korekčných alebo chiropraktických metód veľmi šetrný a bezpečný spôsob ošetrenia bez vedľajších účinkov. Tlakom palca na chrbticu sú uvoľňované blokády v tkanivách i energetické bloky. Príčinou nesprávnej polohy stavcov môže byť skrátenie svalov, nerovnaká dĺžka dolných končatín, výrony spôsobené pádmi alebo nehodami.

S Dornovou metódou sa zároveň aplikuje Breussova masáž chrbtice. Masíruje sa pri nej priamo chrbtica, jej vzpriamovače (dlhé svaly chrbta) a povrchové svaly. Na regeneráciu medzi-stavcových platničiek a k hlbšiemu uvoľneniu svalov sa používa účinný ľubovníkový (jánsky) olej.