Čo sú esenciálne oleje?

Limetka

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zložky, ktoré sa nachádzajú v semenách, kvetoch, stonkách, koreňoch či iných častiach rastlín a plodov. Môžu byť silne a krásne voňajúce. Ak ste niekedy mali potešenie z vône ruže, alebo sa prechádzali okolo záhrady s kvetmi, alebo ste cítili vôňu čerstvo nakrájanej mäty, zažili ste aromatickú kvalitu esenciálnych olejov. Oleje môžu pozdvihovať náladu, upokojiť zmysly, či vyvolať silný emocionálny zážitok.

Použitie esenciálnych olejov však ide ďaleko za hranicu využitia ich vône. Esenciálne oleje sú životodarnou krvou rastliny. Chránia ju pred škodcami, baktériami, vírusmi a plesňami. Oleje sa získavajú parnou destiláciou pri veľmi nízkej teplote. Esenciálne oleje sú 50 až 70 krát efektívnejšie než samotné bylinky, napríklad v prípade mäty je na výrobu 1 až 2 litrov esenciálneho oleja potrebná 1 tona rastlinného materiálu. To je dôvod, prečo sa 1 kvapka mätového oleja rovná 28 šálkam mätového čaju.


>>> Náš obchodík s esenciálnymi olejmi  doTERRA <<<

Esenciálne oleje sa používali na podporu zdravia po celú dobu zdokumentovanej histórie. Egypťania používali aromatické esenciálne oleje v lekárskej praxi, kozmetike a pri príprave jedla. Starí Gréci používali esenciálne oleje k terapeutickým masážam ak aromaterapii.

Limetka - ovocie

Rimania používali esenciálne oleje k zlepšeniu zdravia a k osobnej hygiene. Esenciálne oleje boli používané i v stredoveku pre svoje antibakteriálne účinky a tiež ako voňavky. V dnešnej dobe boli uzdravujúce účinky esenciálnych olejov znovu objavené v roku 1937 francúzskym chemikom, Rene-Marice Gattefosse, kedď liečil veľmi popálenú ruku čistým levandul’ovým olejom. Počas druhej svetovej vojny, Dr. Jean Valnet používal esenciálne oleje terapeutickej triedy k úspešnej liečbe zranených vojakov v druhej svetovej vojne. Moderné použitie olejov sa začalo rýchlo rozširovať spolu s výskumom a overením celej rady ich zdravotných a upokojujúcich účinkov.


doTERRA 100% prírodné CPTG Certified®

Esenciálne oleje, ktoré sú 100% čisté prírodné a terapeutickej triedy poskytujú istotu, že tieto neobsahujú žiadne ďalšie látky alebo umelé zložky, ktoré by zriedili ich účinné kvality. Vždy hľadajte oleje s CPTG logom, ktoré predstavujú oleje Certifikovanej Čistej terapeutickej triedy. Toto zabezpečuje, že používate najúčinnejšie a najbezpečnejšie esenciálne oleje, ktoré poskytujú zdravotné
účinky, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, alebo závislostí spojených s bežne predpisovanými liekmi.


Ylang Ylang

Účinné na baktérie aj vírusy

Keď ste diagnostikovaný/á na bakteriálnu infekciu, čo spraví váš doktor? Predpíše vám antibiotiká. V prípade vírusovej infekcie, vás pošle domov, aby ste to vyležali. Dôvodom, prečo vám nepredpíše antibiotiká je, že antibiotika nie sú účinné na vírusy, ktoré sú vo vnútri bunky. Na druhej strane esenciálne oleje sú schopné preniknúť až do buniek a tak byť účinné proti vírusom aj baktériám.


MyrhaKoľko oleja mám použiť?

Je dôležité si uvedomiť, že malé množstvo esenciálneho oleja použitého častejšie je zvyčajne efektívnejšie.

Dospelí: Dospelí zvyčajne používajú 2 -4 kvapky.
Deti: Ľudia zvyčajne používajú 1- 2 kvapky pre deti. Pre malé deti, alebo ľudí s citlivou pokožkou, rozrieďte esenciálny olej v približne jednej kávovej lyžičke frakcionovaného kokosového oleja.


Ako často mám používať esenciálne oleje?

Malé zdravotné problémy – Niekedy použitie esenciálneho oleja len raz je postačujúce. Ak účinok pominie za nejaký čas, jednoducho použite olej znovu. Nieje nezvyčajné, že ľudia používajú pár kvapiek každé 2 -3 hodiny pokial pretrvávajú symptómy. Kadidlo

Závažné, chronické zdravotné problémy – najlepšieho výsledku sa dosiahne používaním niekoľkých navrhnutých olejov naraz, 2-4 krát za deň.

Upozornenie: Uistite sa, že používate len 100% čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy a že nasledujete všetky varovania a inštrukcie na obale. Esenciálne oleje by sa nemali dostať do očí, do vnútra ušného kanáliku alebo do otvorených rán.


>>> Náš obchodík s esenciálnymi olejmi doTERRA <<<

V prípade liečby na závažné ochorenia alebo počas tehotenstva konzultujte použitie esenciálnych olejov s vašim lekárom.