Fyzioterapeutické služby

Fyzioterapeutka ZDRAVÉ MASÁŽE
Mgr. Janka Žipajová

Fyzioterapeutické služby poskytujeme v spolupráci s Mgr. Jankou Žipajovu, skúsenou odborníčkou v oblasti fyzioterapie s takmer 20 ročnou praxou. Profil Mgr. Žipajovej nájdete v hlavnom menu > Personál.

Funkčná manuálna medicína – diagnostika

Jedná sa o diagnostiku zmien a porúch pohybového aparátu, funkčných  blokád chrbtice, stavcov, kĺbov, vyšetrenie skrátených, oslabených svalov a určenie následnej terapie. Diagnostiku je potrebné absolvovať pri prvej návšteve u nás. Pri službách v dĺžke 60 minút a viac je zahrnutá v cene. 

Mäkké a mobilizačné techniky

Mäkké techniky sú manuálna terapia na uvoľnenie mäkkých častí ako sú koža, fascie, svaly, ošetrenie bolestivých spúšťových bodov vo svaloch (trigger points), uvoľnenie svalových spaziem, stuhnutia, pri bolestiach chrbtice, hlavy, kĺbov, ktorá sa kombinuje s mobilizačnými technikami- postupné uvoľňovanie a obnovenie funkčnej pohyblivosti kĺbov opakovaným jemným pružením alebo trakciou.

Viscerálna manipulácia

Je jemné ošetrenie problémových orgánov tráviaceho traktu, obnovenie ich pohyblivosti, ktorú každý orgán v ľudskom tele potrebuje pre zdravé fungovanie a následné odstránenie napätia pohybového aparátu, ktoré sa prenáša z chorého orgánu do iných oblastí, a tým vznikajú bolesti svalov, chrbtice, blokády, trigger pointy… ako napr. problémy s pečeňou a žlčníkom môžu spôsobovať bolesť pravého ramena a šije

Kineziotaping

Kineziotaping je terapia pomocou špeciálnych nalepovacích pások, ktoré zmierňujú napätie svalov, bolesť, opuchy, zápaly, korigujú stabilitu v kĺbe, zlepšujú hojenie a tým urýchľujú rekonvalescenciu.

Fyzioterapia detí

Pri fyzioterapii detí deti sa zameriavame na korekciu chybného držania tela, terapiu skolióz a plochých nôh.

Cvičenie DNS podľa prof. Kolářa

DNS podľa prof. Kolářa je dynamická neuromuskulárna stabilizácia – nácvik správneho dýchania a správneho držania tela, cvičenia vychádzajú z vývojových polôh dieťaťa postupne z ľahu na chrbte, na bruchu, v sede až po stoj, ktoré sú nám prirodzené.

Cvičenie na Bosu

Cvičenie s pomôckou v tvare polgule (polovičná fitlopta) na zlepšenie koordinácie a stability, posilnenie svalov, kĺbov a šliach.

Cvičenie Pilates

Komplexné precvičenie chrbtice, rovnomerné odstránenie chybného držania tela, aktivácia mysle a zdokonalenie vnímania vlastného tela.

Cvičenie s fitloptou

Cvičenie na posilnenie oslabených svalov, uvoľnenie skrátených svalov, na stabilitu a koordináciu tela.

Cvičenie SM- systém

Cvičenie s elastickými lanami zamerané na pohybový aparát predovšetkým na chrbticu a problémy s ňou spojené.